Legoland

Przełom roku to czas podsumowań, analiz tego co się  nam udało się osiągnąć w tym mijającym okresie. To również czas na wspomnienia, spojrzenie w lustro przeszłości  i wybranie tych niezwykłych chwil, które będą nam kojarzyły się z 2014 rokiem. Niewątpliwie takim miłym wspomnieniem jest dla nas wyprawa do Legolandu.

Zaczęło się trochę nietypowo dla nas, a więc najpierw kupno biletów na jednym z portali zniżkowych, a dopiero potem opracowanie trasy podróży. Wydawać by się mogło, iż najłatwiej z Trójmiasta jest się dostać do Danii drogą morską lub lotniczą. My jednak postanowiliśmy pojechać tradycyjnym środkiem transportu czyli samochodem (w końcu to tylko 1000 km, z czego większość to prawdziwa autostrada 🙂  ). Szczerze mówiąc oprócz tego, iż  duński Legoland jest najstarszym i największym tego typu obiektem na świecie niewiele o nim mogliśmy powiedzieć. Udając się tam, już wiedzieliśmy, że ten park rozrywki położony jest w Billund, w Danii i został otwarty w 1968 roku. Znajduje się tam m.in. ponad 30-metrowej wysokości kolejka górska oraz hotel o nazwie „Hotel Legoland”. Park zajmuje powierzchnię 123 000 m2. Wszystko jest wykonane w nim z klocków Lego, przez co obserwowane z wysokości przypomina miasteczko. Uwierzycie, że do jego budowy wykorzystano 60 milionów klocków?! 

Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż cena zakupionych biletów była faktycznie atrakcyjna w porównaniu z ceną oferowaną na miejscu. Już przed wejściem na parkingu mogliśmy zaobserwować tłumy ludzi i usłyszeć niemal wszystkie języki świata. Po wejściu na teren otrzymaliśmy mapkę z zaznaczonymi atrakcjami i podzielonymi strefami tematycznymi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania miniatur autentycznych budowli z klocków (min. stadion drużyny FC Kopenhaga, Pałac Królewski, olbrzymi posąg Indianina, Statua Wolności i inne obiekty związane zwłaszcza z tematyką duńską ). Przechodząc dalej zobaczyliśmy stację kosmiczną ze startującą rakietą, a tuż obok znajdował się olbrzymi statek z serii Star Wars. Idąc dalej znaleźliśmy się w świecie karuzel.

W zasadzie  Legoland to  wesołe miasteczko czy też olbrzymi park rozrywki,  gdzie karuzele, rollercostery oraz  kolejki górskie przeplatają się z budowlami z klocków Lego. Wsiadając do jeppa podążamy śladem Indiana Jonesa zwiedzamy starożytną świątynię, w której aby dotrzeć do skarbu trzeba pokonać rabusiów, straszne mumie i przeżyć trzęsienie ziemi. Najważniejsze w tej zabawie to zimna krew i celne strzały.  Tylko wyborowi strzelcy otrzymają punkty i skarb.

Kolejna atrakcja  polega na przepłynięciu łódką rwącego potoku. W trakcie podróży  napotykamy na faunę i florę prosto z amazońskiej dżungli oczywiście zbudowanej z klocków Lego.

W Polar Land przemieszczamy się śnieżnym skuterem tj. kolejką górską Polar X-plorer z 5-metrowym spadkiem, który każdemu może zmrozić krew w żyłach i tuż za moment odkrywamy kolonię żywych pingwinów w zatoce Penguin Bay.

Kolejna wydzielona strefa Atlantis by SEA LIFE pozwala na zanurkowanie w łodzi podwodnej do świata żywych stworzeń morskich takich jak rekiny, kraby i niesamowite ryby. Oczywiście spotkamy  tam również bohaterów z serii Atlantyda Lego.

Niestety nie dane nam było zwiedzić nawiedzonego domu Ghost – The Haunted House, w którym podobno, aż kłębiło się od wampirów, duchów i potworów. Ogromna kolejka skutecznie nas zniechęciła, a olbrzymi kilkumetrowy pająk strzegący strasznego domu, wykonany oczywiście z klocków Lego, tylko w części wynagrodził nam brak zaliczenia tej atrakcji.

Najbardziej podobał się nam jednak  Pirate Land. Tam każdy może stać się  piratem i stoczyć prawdziwą bitwę morską. Statek piracki, na który mustruje się zwykle czteroosobowa załoga, wyposażony jest w armatki wodne umożliwiający ostrzał wodny zarówno innych statków jak również szczurów lądowych. Armatki znajdują się również na lądzie i  w każdej chwili można dołączyć do zabawy.  W wielkiej bitwie morskiej dzieci w każdym wieku 🙂  mogą pokazać, kto jest prawdziwym piratem.   Jednym zdaniem super atrakcja dla całej rodziny!

Równie ciekawym miejscem jest Knights Kingdom, w którym główną atrakcją jest przejazd kolejką górską The Dragon. Wagoniki w kształcie smoka na przemian mkną z dużą prędkością, zwalniając przy ciekawych aranżacjach zbudowanych z klocków Lego umożliwiających ich podziwianie.

Oprócz całej gamy rozmaitych zabaw oczywiście są miejsca gdzie można usiąść i odpocząć, posilić się i nabrać sił do dalszego zwiedzania. Warto zajść do kina, gdzie seanse z efektami 5D pozwolą się zrelaksować. Jeśli nie zamierzamy nocować na terenie parku ostatnim punktem, który zapewne zostanie odwiedzony będzie sklep z pamiątkami i zestawami klocków Lego. Można znaleźć tam serie, których jeszcze w Polsce nie ma w sprzedaży ( niestety bardzo drogie), jak również popularne zestawy w cenach przystępnych, a także natrafić na prawdziwą okazje cenową.

Atrakcji jest tam sporo i jeśli szukamy ciekawego sposobu  na spędzenie aktywnego czasu z dziećmi to naprawdę możemy polecić Legoland jako  fantastyczne miejsce. Niestety jeden dzień jaki zaplanowaliśmy na Legoland okazał się nie wystarczający i nie dane nam było zobaczyć wszystkich atrakcji. „Leg Godt“ w języku duńskim oznacza „Baw się dobrze“.  I naprawdę tak było.

Legoland Dania Legoland Dania Legoland Dania
Legoland Dania Legoland Dania Legoland Dania
Legoland Dania Legoland Dania Legoland plan

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.